Hemen Araİletişim
 

Merak Etikleriniz

Sizlere sunduğumuz tamir bakım ve ürün satışlarımız 1 yıl garantilidir.

Tamri, montaj ve bakım işlerinin tamamını kendi atölyemizde yapmaktayız.

Direksiyon Tamiri Servisi

Hidrolik direksiyon çok sıklıkla sarf edilen direksiyona yardımcı sistemlerden bir tanesidir. Direksiyon hareket kabiliyetinin çok daha basit olması ve direksiyon kafasının daha kolay döndürülmesi amacıyla hidrolikli yağın basıncı prensibinin kullanılması temeline dayanır.

 Performansları

 Yeni kuşak binek vasıtalarda hidrolik sistemli direksiyonlar giderek konumunu elektrik aksanlı direksiyon düzenine bırakmaktadır.

 Hidrolik prensipli direksiyon sistemi, hem “pinyonlu kremayer dişlililer bulunan bir kutuya” hatta “ebedi vidaların bilye tipli diş kutusuna” uygulanabilmektedir. Burada aslide hidrolikli pinyonik kremayerin direksiyon sistemi asli alınmaktadır.

 Modern otolarda büyük bir süratle süregenleşen elektrik aksanlı direksiyon sistemi, hidrolikli direksiyon düzeneğinin konumunu almıştır.

 Servisleri

 Servis konusunda hizmet iki işlemde de aynı kurum ve kuruluşlardan yapılmaktadır. Bu konuda elektrikli ve hidrolik direksiyon tamir servisi diye bilinen bir çok esnaf bazlı yada markaların alt kuruluşları ve özel olarak açılmış elektrikli ve hidrolik direksiyon tamir servisi bulunmaktadır.

 Bu konuda elektrik aksanına sahip direksiyon sistemleri “elektromanyetik ve mekanik direksiyon setleri” manasında işlenmektedir. Elektrik aksanını bulunan direksiyon düzeneğinin süregenleşmesindeki en önemli sebep; daha düşük yakıt kullanımı, daha düşük parça yada bakımını maliyeti olmaktadır.

 Bunlarla eş güdümlü daha birçok üstünlüğü bulunuyor. Oto sektöründe bütün markalar “verimlilik” ve “çevre korumacılık” konseptiyle yeni kuşak vasıtalar üretiyorlar.

 Aksan Çeşitleri

 Elektrik aksanlı direksiyonlar ise bunun bir parçası olmakta; çok hafif, motordan daha düşük enerji çeken (bu daha düşük yakıt kullanımı anlamına gelir) ve çok daha az yer işgal eden donanımları bünyesinde bulundurmaktadır.

 Hidrolik direksiyon sistemlerinde çok daha fazla parçacık bulunmaktadır. Bu hal; çok ağırlık, çok yer kaplamak ve çok yüksek maliyet demektir. Elektrik aksanlı direksiyonda ise; parça azlığı, daha düşük alan kaplama, daha düşük maliyet, daha basit bakım söz hususudur.

Tüm marka ve model araçların direksiyon bakımı, tamiri ve revizyon işlemleri uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Elektronik destekli direksiyonların tamir, bakım ve revizyon işlemleri garantili yapılmaktadır.

Firmamız tarafından ithal edilen tork sensörleri ile yapılan tamirler 1 yıl garanti kapsamındadır.

 

Stoklarımızda tüm marka/model araçların revize edilmiş direksiyon pompaları ve direksiyon kutuları bulunmaktadır.

 

Gelişen teknoloji ile beraber yeni nesil servo direksiyonların temiri de firmamız tarafından yapılmaktadır.

 

Firmamız, İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan tüm ilçelere servis vermektedir. Arızalı parçalar adresinizden alınarak, onarım sonrasında tekrar adresinize teslim edilmektedir.

Nehir Direksiyon, haftanın altı günü 08:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.