Bahçeşehir Bölgesi

Bahçeşehir Direksiyon Kutusu Servisi

Bahçeşehir Direksiyon Tamiri Servisi çevrildiğinde, tekerlekler onunla birlikte hareket etmelidir. Gevşek bir direksiyon simidi genellikle tepkisiz ya da dirençsiz hissedecektir. Bu, sürücünün direksiyon simidinin aracın tekerleklerini nasıl döndürdüğü hakkında doğru bir fikir edinmesini önler.

Direksiyon kutunuzu gönderdiğinizde SMS ile bilgilendirme yapacağız. En kısa sürede servisteki işlemlerini bitirip size teslim edeceğiz. Alanında uzman kadromuz ile birlikte sizlere daha iyi hizmet vermek adına her gün kendimizi daha da geliştiriyoruz.

İstanbul dahil olmak üzere tüm Türkiye’ye kargo ile hizmet sağlamaktayız. Eğer aracınızda direksiyon ile ilgili bir problem varsa aşağıda bulunan numaralardan bize ulaşabilirsiniz. Haftanın 6 günü hizmet vermekteyiz.

Bize ulaşabileceğiniz numalardan;

0543 829 53 260530 379 10 01

Bahçeşehir Direksiyon Tamir Servisi

 Direksiyon simidi tarafından cevap verilememesi, özellikle yüksek hızlarda aracınızın güvenliğini etkileyebilir. Bunun nedeni, direksiyon simidinin dönüşü ile takip eden lastikler arasında artan bir gecikme olmasıdır. Gevşek bir direksiyon simidi ile sürmeniz gerekiyorsa, özellikle keskin köşelerden geçerken veya yüksek hızlarda sürerken ekstra dikkat gösterilmelidir.

Gevşek Bir Direksiyon Simidinin Nedenleri

 Aşınmış veya hasar görmüş bağlantı çubukları gevşek direksiyonların bir nedeni olabilir. Bahçeşehir direksiyon tamiri kapsamında düzenlenen ideal direksiyona göre bağlantı çubukları, direksiyon kolonu ile lastikler arasında bir bağlantı oluşturmaktan sorumludur. Bağlantı çubukları hasar görürse, tekerlekleriniz döndürülen direksiyon simidine doğru tepki vermeyecektir.

 Aşınmış Bilyalı Mafsallar

Bilyalı mafsallar, tekerlek göbeklerini direksiyon ve süspansiyon sistemine bağlamak için kullanılır. Aşınmış bir bilyalı mafsal gevşek direksiyona neden olabilir ve çarpmalardan geçerken yüksek seslere neden olabilir. Çoğu araba direksiyon kolonunu yerinde tutmak için bir veya iki montaj kullanır.

Genelde Görünen Arızalar

•Direksiyondan tıkırtı sesi geliyorsa.•Park esnasında direksiyon geri toplamı yorsa.•Direksiyon çevrildiğinde her zamankinden fazla güç istiyorsa.•Hidrolik direksiyon kutusu yada hidrolik direksiyon pompasında yağ sızıntısı varsa.•Bozuk yol yüzeyinden dolayı gelen darbelerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesine neden oluyorsa. Araç dar ve virajlı yollarda sürülürken hidrolik direksiyon sistemi ön tekerlekleri çabuk, kolay ve hızlı bir şekilde çeviremiyorsa.