fbpx

Caddy Tork Sensörü Arızası

Caddy Tork Sensörü Arızası
29.10.2020
744

Caddy tork sensörü genellikle tamir sonrası ağırlaşan direksiyonlarda Tork sensörü arızası görülebilir. İçerisinde bulunan kart hassastır. Zamanla aşınarak içerisindeki chipsetlerde hasara sebep olur. Bundan dolayı aracınızı tamire götürdüğünüzde en ufak darbede arıza ışığı yakabilir ve direksiyon sertleşebilir.

Bu tarz durumda direksiyon kutunuzun üzerinde bulunan tork sensörü tamiri edilir. İşlem süresi ortalama 2-6 saat aralığında sürmektedir. Arıza bilinen ve müdahale edilebilen bir arıza olmasına rağmen bazı tork sensörleri daha zor işlemlerden geçirilerek tamir edilirler. Bu tarz durumlarda işinin ehli, direksiyon konusunda uzman ekip arkadaşlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Genellikle rot başı değiştirirken, aks sökülürken daha sık karşılaşılan bir durumdur. Aslında direksiyon kutusuna müdahale edilmese dahi, başınıza gelebilir. Caddy tork sensörü problemi yaşıyorsanız, en yakın Nehir Direksiyon Tamir ve Bakım Servisi’ni ziyaret ederek arızanızın durumu hakkında bilgi alabilir ve ön ekspertiz yaptırabilirsiniz.

Tork sensörünün bozulmasının ardından direksiyonu çevirmek oldukça güç ve zordur. Ancak direksiyon herhangi bir şekilde kitlenmez, sizi yolda bırakmaz. Bu tarz arızalarda yetkili kişilerden yardım istemeniz daha doğru olacaktır. Genellikle, direksiyon kutusunun değişmesi gerektiği vb. bilgiler tarafınıza verilebilir. Ancak öncesinde ücretsiz direksiyon kontrolü yaptırmakta fayda var.

Uzmanlarımızla konu hakkında görüşmek, danışmak ya da iletişim kurmak için, 0543 829 53 26 ya da 0530 379 10 01 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?