fbpx

Direksiyon Kolonu Güvensiz Ne Demektir?

Direksiyon Kolonu Güvensiz Ne Demektir?
30.10.2020
453

TÜVTÜRK Muayene istasyonlarında genelde direksiyon kolonu güvensiz olarak belirlenen araçlar vardır. Bu araçlar simidin alt kısmında bulunan direksiyon kolonunda boşluktan dolayı muayeneden kalırlar. Bu büyük bir kusur olabilir ve direksiyonunuzda aşırı boşluğa neden olmaktadır.

Tamiri mümkündür. Ancak bu uzun bir süreç alabilir. Ortalama olarak direksiyon kolonu tamiri 3-6 saat arasında bir işlem sonucu orjinal haline dönebilmektedir. Bazı araçlarda tamiri mümkün olmayabilir. Eğer bilya yatağı bozulmuşsa; daha önce yanlış işlem varsa yerine yeni direksiyon kolonu almanız gerekebilir. Bu tarz durumlarda aracınızdaki eski ürünü yeni ürünle değiştirebiliriz.

Direksiyonunuzun arızalanması aynı zamanda direksiyon sargınıza da zarar verebilir. Bunun olmasını engellemek için zamanında doğru müdahale yapılması gerekir. Aksi taktirde masrafınız 2-3 kat daha yukarı çıkabilir. Direksiyonunuzla ilgili boşluk hissiyatı varsa, yukarı aşağı ve sağa sola simidi oynattığınızda rahatlıkla boşluğu hissediyorsanız hemen bunun çözümü için servisimize gelebilirsiniz. Sargınızın kopması durumunda AIRBAG ışığı yanacaktır ve aracınızın direksiyon simidinde bulunan AIRBAG devre dışı kalacaktır. Bazı araç modellerinde aracın korna aksamı da sargı içerisinden geçmesi sebebiyle korna da çalışmayacaktır.

Aracınızdaki arızanın hızlı ve en basit çözümü için “ücretsiz arıza tespiti” hizmetimizden faydalanabilir ya da telefonla bize ulaşabilirsiniz. Telefonla bize ulaşmak için 0543 829 53 26 ve ya 0530 379 10 01 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?