fbpx

Direksiyon kutusu neden bozulur?

Direksiyon kutusu neden bozulur?
30.10.2020
744

Direksiyon kutusu neden bozulur ? Günlük olarak kullandığımız tüm araçlarda zaman zaman ön takım arızaları meydana gelebilir. Bu arızalardan biri de “direksiyon kutusu boşluk arızasıdır.” Direksiyon kutunuzda zamanla aşınmanın vermiş olduğu etki sebebiyle boşluk oluşur. Bozuk yollarda ön takım bozukmuş gibi sesler gelebilir.

Direksiyon kutusu neden bozulur ? Bu arızanın giderilmesi kısa sürede müdahale edilmesi halinde basittir. Kısa bir zaman içerisinde tamiri yapılabilir. Ancak uzun süre bu şekilde kullanılan araçlarda ve bakımı doğru yapılmayan araçlarda direksiyon kutunuz tamir olmayabilir ve değişmesi gerekebilir.

Direksiyon kutusunun bağlı olduğu “rot kolları” ile direksiyon kutunuzun arasında köprü görevi gören direksiyon körüklerinin her bakımda mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Kontrol edilmemesi halinde direksiyon kutunuza su girebilir ve kutunuzda bulunan kremayer milinin paslanmasına sebep olabilir. Bu tarz durumlarda kremayer mili ya da direksiyon kutunuz tamamen değişir.

Direksiyon kutusunda boşluk sesi varsa; direksiyonunuz bozuk yollarda ses yapıyorsa ilgili arızanın tespiti ve tamiri için bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Bize ulaşmak için 0543 829 53 26 numaları telefonu kullanabilir ya da 0530 379 10 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?