fbpx

Direksiyon Kutusu Yağ Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

Direksiyon Kutusu Yağ Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?
31.10.2020
667

Direksiyon kutusu yağ kaçırıyor sorunu genellikle kutunun su almasından, aracın tekerden hasar almasından ve ya yılların verdiği yorgunluktan olabilir. Ancak doğru tespit edilmesi gerekir. Direksiyon kutusunun içinde bulanan kramayer mili aşınmış olabilir. Daha önce işlem görmüş ya da aşırı deforme olmuş mil, tamir edilemeyecek durumda olabilir.

Direksiyon kutusu yağ kaçırıyor arızasında direksiyon kutusu sökülmeden işlemin %100 olması gibi bir durum belli değildir. Direksiyon kutusunun içerisinde bulunan keçelerin aşınması birden fazla sebebe bağlı olduğu için, öncesinde sökülerek arızanın tespit edilmesi ve doğru şekilde müdahale edilmesi gereklidir.

Katkı maddesi gibi etkenler herhangi bir verim sağlamayacaktır. Direksiyon kutunuzda biriken katkı daha fazla sürtünme ve aşınmaya sebep olacaktır. Bunun doğru olarak yapılması gereken keçelerin değişmesi burçların değişmesi ve ürünün milinin değişmesidir. İşlem önceliği işinde profesyonel kişilerde yapılmalıdır.

Direksiyon kutusundan gelen yağ genellikle aracın yağsız kalmasına sebep olacağı için, direksiyon sisteminizde farklı hasarlara yol açabilir. Bunların en başında direksiyon pompanızın bozulması olacaktır. Direksiyon pompanız yağsız kalarak içini saracak ve değişmesi gerekecektir. Aynı zamanda sistem içerisinde bulunan çapaklar yağsız kalması sebebiyle kutunuzun beyin kısmında aşınmaya da sebep olabilir.

Doğru teşhis ve kısa sürede onarım hizmeti almak için bize 0543 829 53 26 ya da 0530 379 10 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?