fbpx

Direksiyon Pompasından Gelen Ses

Direksiyon Pompasından Gelen Ses
30.10.2020
718

Direksiyon pompasından gelen ses, Aracınızın hidrolik direksiyon sisteminde yağın iletilmesinde etkin görev sağlayan direksiyon pompası zaman zaman farklı sesler çıkartabilir. Özellikle direksiyon çevirme hareketlerinizde motordan ince bir ses yükselip kulağınızı tırmalayabilir. Üzülmeyin, bu ses direksiyon pompanızda bir arıza olduğunu gösteriyor!

Direksiyon pompasından gelen ses genellikle sert direksiyon kullanımlarından, hatalı yağ kullanımından ve ya direksiyon kutunuzdaki aşınmalardan dolayı bozulur. Bununla ilgili olarak pompanın tamir edilmesinin ardından direksiyon sistemi tamamen kontrol edilerek ürünün daha uzun süre kullanılması hedeflenir. Direksiyon pompasından ses gelmesi sizi korkutmasın, kolay çözülebilecek bir sorundur. Ancak kullanımına devam edilmesi halinde büyük sorunlara yol açabilir.

Direksiyon pompanız yağ kaçırıyor olabilir. Genelde yağ kaçırma durumlarında direksiyon pompanız yağı V kayışına doğru atmaktadır. Bundan dolayı kısa sürede kayışın kolayca yıpranmasına ve hatta kopmasına neden olabilir. Kayışınızın kopması Şarj, Marş sistemini etkiler. Aynı zamanda onlara da zarar verebilir. Bundan dolayı “direksiyon yağ seviyesi” düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Direksiyon pompanızdan ses geliyor ve direksiyonunuz ağır dönüyorsa tamiri için firmamızdan destek alabilirsiniz. Bize ulaşmak için 0543 829 53 26 ya da 0530 379 10 01 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?