fbpx

Golf 5 Tork Sensörü Arızası Nedir?

Golf 5 Tork Sensörü Arızası Nedir?
29.10.2020
487

Volkswagen Golf 5 Tork Sensörü arızası genelde tüm VW grubunda vardır. Tork sensörü tamiri olabilir. Ancak öncesinde detaylı incelemek ve arızanın sebebini bulmak gereklidir. Araçta daha önce hasar var mı, tork sensörü bozulmadan önce en son hangi işlemler yapıldı tarzında sorularla tork sensörünün darbe alıp almadığı saptanır.

Golf 5 Tork sensörü bozulduğunda direksiyon ikaz ışığı yanar ve direksiyonunuz olması gerekenden daha sert hale gelir. Döndürürken aşırı güç uygulamanız gerekebilir. Bu durum sizi korkutmasın, tamir olabilir. Ancak bazı olumsuz durumlarda tork sensörü tamiri mümkün olmayabilir. Bu tarz durumları yaşamamak adına, daha öncesinde “ücretsiz arıza tespiti” yaptırmanızda fayda vardır.

Golf 5 Tork sensörü araç içi iletişimini kutuya aktaran ve ona göre direksiyonun yumuşama ve sertleşme hareketlerine katkıda bulunan bir parçadır. Genellikle kutunun üzerinde olan tork sensörü arıza yapar. Bu daha önce servise girmiş serviste rot başı değişmiş ya da ön takımla ilgili parça değiştirilmiş araçlarda daha sık rastlanır. Bunun yanı sıra sert darbe almış, çukurdan sert geçmiş araçlarda bu gruba dahildir.

Tork sensörü zamanla aşınan ve mukavemiyetini kaybeden bir parçadır. İçinde çalışan fırçalar zamanla aşınır ve iletkenliğini yitirir. Onarımını yapmak kolaydır ancak 2-6 saat arasında sürmektedir. Aracınızı servisimize getirdiğinizde gerekli yazılım kontrolleri sağlanıp ona göre işlemler yapılmaktadır.

Siz de aracınızda tork sensörü ile ilgili arıza yaşıyorsanız direksiyon arıza ışığınız yanıyorsa ve direksiyonunuz sert ise, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aracınızda mevcut bulunan ağırlık problemini gidereceğimizden emin olabilirsiniz.

Aklınıza takılan ve ya sormak istediğiniz sorular için mesai saatleri içerisinde 0543 829 53 26 ya da 0530 379 10 01 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?