fbpx

Hidrolik Direksiyon Tamiri Nasıl Yapılır?

Hidrolik Direksiyon Tamiri Nasıl Yapılır?
28.10.2020
301

Değerli okurumuz, hidrolik direksiyon tamiri ile ilgili olarak internette birden fazla bilgi bulunmakta olup bazıları yararlı olmakla birlikte birden fazla gereksiz bilgi kirliliği de bulunmaktadır. Hidrolik direksiyon tamiri, işinin ehli ve bilgili kişiler tarafından yapılmalı, araca montajı sağlanmalıdır. Direksiyonunuzda bulunan küçük bir yağ kaçağı sorunu iş bilmez kişiler tarafından yapıldığı taktirde, daha büyük sorunlara yol açabilir.

Hidrolik direksiyon yağ kaçakları genellikle keçelerin yırtılması, kramayer milinin paslanması ve direksiyon kutusu gövdesinin aşınmasından ileri gelir. Ancak tespitin yanlış yapılması ve yanlış teşhis konması durumunda tekrar aynı sorun gelecek ve tekrar aynı problemleri baştan yaşamak zorunda kalacaksınız.

Paslanmış ve su görmüş olan kramayer mili genellikle çillenmekte olup keçeler arası sürtünme esnasında keçeyi yırtmaktadır. Bu tarz problemler ilgili kişiler tarafından tespit edildiğinde torna ile yüzey alınmalı mı daha önce işlem görmüş mü gördüyse kendisine ait olan tamir takımı tekrar kullanılabilir mi gibi ince ayrıntılara bakılması gerekir. Bu durumlar göz ardı edildiği taktirde aracınızda aynı problem devam edecektir. Bunun dışında direksiyon kutunusun gövdesi aşınmış metal sürtünümü fazlaysa, keçeleri yırtmaya devam edecektir.

Hidrolik direksiyon tamiri yapılırken, direksiyon sistemini tamamlayan diğer sistemlerin de kontrol edilerek bütünlüğü doğrulanmalıdır. Bütünlük doğrulanmayan sistemlerde çapak dolaşımı devam ederse, mevcut ürüne zarar verebilir kısa vadede tekrar aynı serüveni sil baştan yaşayabilirsiniz.

Hidrolik direksiyon kutusu tamiri yapılmadan önce randevu alarak dilerseniz servisimizi ziyaret edebilir ve ücretsiz ekspertiz yaptırabilirsiniz. Bize ulaşmak için 0543 829 53 26 ve ya 0530 379 10 01 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Yapılan tüm işçilik ve kullanılan tüm yedek parçalarda 6 ay garanti süresi bulunmaktadır.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?