fbpx

Passat Tork Sensörü Arızası

Passat Tork Sensörü Arızası
29.10.2020
3.171

Volkswagen Passat Tork Sensörü arızası yaşıyorsanız şayet, doğru adrestesiniz. Daha önce başınıza gelmemiş ya da daha önce bu problemi yaşamamış olabilirsiniz. Ancak sık karşılaşılan bir durumdur ve bu durumu setten geçtikten sonra dahi görebilirsiniz. En küçük bir çukurda direksiyon sertleşebilir.

Sorunun temel kaynağı direksiyon kutusu ve simidinin arasında bağlantı kuran direksiyonunun yönüne göre elektronik olarak devri hızlandıran tork sensöründen gelmektedir. Gelen sinyali okuyamadığı için hareketi tam olarak sağlayamaz. Sinyal olmadığı içinde, direksiyon olması gerekenden daha serttir.

Passat Tork Sensörü problemi genellikle tamirden çıkınca görülebilen bir arızadır. Volkswagen grubunda bu arıza en bilindik arıza tiplerinden biridir. Rot başı değiştirmeye gittiğinizde, direksiyonunuz ağır bir şekilde servisten çıkabilirsiniz. Bu sorun yaptırdığınız işlemle alakalı değildir ancak zamanla aşınan ve zarar gören sensör, en ufak darbede kendini devre dışı bırakır ve sinyal almayı keser. Bundan dolayı direksiyon ağırlaşacaktır ve Tork sensörü tamiri olmadan aracınız düzelmeyecektir.

Passat Tork Sensörü tamiri ortalama 2-6 saat arasında sürebilmekte olup servis yoğunluğuna göre bu süreç değişebilir. Tork sensörü tamiriyle ilgili detaylı bilgi almak için servisimizi ziyaret edebilir ve hatta ücretsiz arıza tespiti hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Servisimizde yapılan işlemlerin listesi şu şekildedir,

  1. Aracınıza ait ön kontroller sağlanır.
  2. Aracınız lifte alınır ve direksiyon kutusu çıkartılır.
  3. Direksiyon kutunuz tork sensörü ile ayrılır.
  4. Tork sensörü tamir edilir.
  5. Direksiyon kutunuzla birleştirilir.
  6. Aracınızın üzerine takılır.
  7. Aracınız size teslim edilir.

Fiyat bilgisi ve detaylı bilgiye ulaşmak için siz de 0543 829 53 26 ya da 0530 379 10 01 numaralı telefondan servisimize ulaşabilirsiniz. Tüm işlemler uzman ekibimiz tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Whatsapp
Hüseyin EREL
Hüseyin EREL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?